hasiči
| home |                                        Obec RADKOV u Telče, Radkov 12, 588 56 Telč, tel: 724 330 278, e-mail: radkov@ji.cz
Obec RADKOV

<< zpět | home |

Základní informace - Obec Radkov - zajímavosti, památky

Obec Radkov se nachází v jiho-východní části Kraje Vysočina.

Radkov má 85 čísel popisných, z nichž 16 jsou chalupáři či jiné objekty (budova OÚ, budova bývalé školy apod.)

Mezi největší dominantu Radkova nepochybně patří kostel sv. Bartoloměje - více informací naleznete v samostatném článku v sekci Základní informace.

Mezi další památky patří pomník padlým v 1. svět. válce z 20. let 20. stol nebo bysta na domě čp. 16 významné osobnosti: div. generála Václava Kopala

Dále se v obci nachází Mateřská škola (více info v sekci Mateřská škola).

Kulturním centrem obce je budova bývalé školy, kterou obec získala zpět do svého vlastnictví v roce 2007 - pořádají se zde společenská setkání (výlov) nebo např. cvičení pro ženy a dívky (viz. foto: http://www.radkov.cz/index.php?s=galerie&id=68).

Druhým společenským centrem je sportovní areál, který obec začala budovat v roce 2005 pod rybníkem Hřebílko - v současné době se zde nachází "výčep" se zastřešeným posezením, krb, taneční parket, oplocené hřiště na nohejbal, hřiště na volejbal, sociální zařízení a dětské hřiště. Sportovní areál se neustále rozšiřuje (viz. foto: http://www.radkov.cz/index.php?s=galerie&id=112).

Obcí Radkov probíhají dvě cyklostezky, které vyúsťují třemi směry - Dačice, Telč a Nová Říše.
V místě u mostu přes řeku Dyji je umístěna informační tabule s plastickou mapou blízkého okolí a odpočívadlem pro cyklisty.